wtorek, 4 czerwca 2024

Logo MOPS

Niesamowita akcja, wspaniała sprawa, hojny gest, który zapiera dech w piersiach. Tak w skrócie można określić tramwaj „Mamy wakaty dla Mamy i Taty”, który pomyka ulicami Bydgoszczy. Tramwaj jest częścią kampanii promującej rodzicielstwo zastępcze, niezmiennie prowadzonej przez Dział Rodzinnej Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bydgoszczy. Jego barwy – jedyne wśród bydgoskiej floty, zwracające uwagę wszystkich albo prawie wszystkich Mieszkańców, Podróżnych, Przechodniów, mogły powstać dzięki wrażliwości i szczodrości naszego sponsora – @OponeoPL!

tramwaj

I tak od 24 maja 2024 roku, przez okrągły rok, nasz wzrok cieszy tramwaj kursujący na linii numer 10, promujący ideę rodzicielstwa zastępczego 💛 

Bydgoszczanki i Bydgoszczanie każdego dnia  mogą na nim zobaczyć nasze dane teleadresowe oraz namiary na media społecznościowe – dla przypomnienia Skrzydła Pieczy. Więcej rodzin zastępczych to więcej szczęśliwych dzieci, które mają szansę na nowe życie. A potrzeby w powyższym zakresie są ogromne. Zapaść systemu rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej stała się faktem. Coś, co przewidywaliśmy już kilka lat wcześniej i czemu próbowaliśmy zapobiec poprzez zintensyfikowane działania promujące RZ, obecnie niczym wirus rozlewa się po polskim systemie pieczy zastępczej, stając się ogólnopolską bolączką.

kwiaty

@OponeoPL, Miejskie Zakłady Komunikacyjne w Bydgoszczy oraz Tramwaj Fordon Sp. z o.o. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY, że jesteście z nami i dostrzegacie problem niewystarczającej  ilości rodzin zastępczych. Wasze zaangażowanie i pomoc są nieocenione! Dzięki Wam możemy dotrzeć do znacznie większej liczby osób zachęcając do podjęcia tej jakże ważnej pracy, która jest misją godną społecznego uznania  ❤️

tuba

Drodzy Mieszkańcy, Przechodnie, Podróżni - wypatrujcie nas na ulicach Miasta i jeśli interesuje Was rodzicielstwo zastępcze wstąpcie do siedziby MOPS, przy ul. Toruńskiej 272 do Działu Rodzinnej Pieczy Zastępczej.

telefon

Telefon: 52 - 311 - 72 - 36 ; 52 - 311 - 72 - 38 ; 52 - 311 - 72 - 33

e-mail: piecza.zastepcza@mopsbydgoszcz.pl

 

Skrzydła Pieczy

 

red. Marta Frankowska

Strony w dziale:

Strony w dziale: