Logo Mops

 

Druga edycja "Mikołajkowego Biegu po Rodzinę" już za nami. Mimo mroźnego dnia, serca i nogi wszystkich Uczestników rozgrzane były do czerwoności. Przyświecał nam jeden cel: POBIEC DLA RODZINY I PO wymarzoną RODZINĘ, dla tych dzieci, które z wielu powodów nie mogły zaznać ciepła domowego ogniska.

To wyjątkowe wydarzenie organizowane we współpracy z Kujawsko – Pomorskim Związkiem Lekkiej Atletyki jest drugą edycją eventu, mającego na celu promocję pieczy zastępczej oraz popularyzację  wizerunku rodzicielstwa zastępczego. Nie jest tajemnicą, iż od dłuższego czasu intensywnie poszukujemy rodzin zastępczych dla dzieci, które nie mogą wychowywać się w swoich rodzinach biologicznych. Staramy się wykorzystać wszelkie możliwe kanały komunikacji na promowanie rodzicielstwa zastępczego. Nie każdy bowiem wie, że wśród nas są osoby, które mimo braku więzów krwi, bez żadnego przymusu, wyrażają chęć wsparcia i wychowania dzieci, pozbawionych opieki rodziców biologicznych. I takich odważnych osób właśnie szukamy!.

Medale

Dla przypomnienia: aktualnie na terenie Bydgoszczy funkcjonują 292 rodziny zastępcze, w których przebywa łącznie 376 dzieci. Natomiast zawodowych rodzin zastępczych, czyli takich, które związane są umową z organizatorem rodzinnej pieczy zastępczej i otrzymują za swoją pracę wynagrodzenie, sprawujących opiekę nad dziećmi niespokrewnionymi, jest w Bydgoszczy tylko 21. Zawodowi rodzice zastępczy zapewniają opiekę i wychowanie dla 102 dzieci. To w żaden sposób nie zabezpiecza rosnących z roku na rok potrzeb. O wielkiej konieczności poszukiwań odważnych osób informuje także ogólnopolska kampania społeczna, pn.: „Już jesteś?”, prowadzona przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Państwa liczna obecność dodaje nam skrzydeł i pozwala wierzyć, że z Wami uda się nam odczarować trwającą stagnację rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej.

Zatem przeżyjmy to jeszcze raz:

 

Niezmiennie zachęcamy Państwa także do śledzenia naszej aktywności, w temacie rodzicielstwa zastępczego, na stronie Facebooka​: Skrzydła Pieczy.

Nasi specjaliści są tam dla Was, działają dla Was, chętnie odpowiedzą także na pojawiające się pytania, czy rozwieją rozmaite wątpliwości 😊

 

ZAPRASZAMY !!!

Skrzydła Pieczy

Strony w dziale:

Strony w dziale: